Najczęściej zadawane pytania

Ile trwa realizacja zamówienia?

Z reguły do 2-3 dni roboczych, jednak dokładną informację otrzyma Pan/Pani w momencie składania zamówienia.

Drukujecie techniką druku offsetową czy druku cyfrowego?

To zależy od danego produktu oraz nakładu. Przy większych nakładach stosujemy technikę druku offsetowego, natomiast przy mniejszych – cyfrowego.

Sama przygotowałam projekt, ale nie wiem czy nadaje się do druku.

Nigdy nie tworzyłem/-am własnego projektu graficznego. Czy istnieje możliwość zlecenia wykonania projektu?

Tak, jak najbardziej możemy wykonać projekt graficzny. Projekty zawsze podlegają wycenie indywidualnej, gdyż ich koszty zależą od wielu czynników.

Czy baner zawsze musi być oczkowany?

Nie, oczkowanie nie jest jedyną formą wykończenia baneru. Baner może być docięty do formatu – bez podwijania czy oczkowania, a także może zamiast oczek posiadać tunele o różnej średnicy z boków lub też z góry i dołu. Co do oczkowania, standardowo wykonujemy oczka w odległości co 50 cm jednak jest także możliwość umieszczenia oczek w mniejszych i większych odstępach.

Co to jest gramatura papieru?

Mianem gramatury papieru określa się jego gęstość. Im wyższa gramatura papieru, tym papier jest cięższy co przekłada się także na jego strukturę czy chociażby grubość. Miarą gramatury jest g/m2.

Czy muszę zamieniać czcionki na krzywe?

Tak, przed przesłaniem plików do druku konieczna jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe.

Co to są canvasy?

Canvas jest tkaniną do druku o określonej strukturze, dzięki której wydruk łudząco przypomina obraz malowany na płótnie. Dodatkowo wydruk na canvasie można zabezpieczyć przed blaknięciem laminatem płynnym oraz naciągnąć na drewniane ramy.

Czy warto laminować wydruki?

Dodatkowe laminowanie laminatem stałym bądź płynnym zabezpieczy wydruki przed działaniami atmosferycznymi, tj. np. promieniowanie UV a także przed zadrapaniami bądź innymi drobnymi uszkodzeniami. Dlatego zaleca się laminowanie wydruków, które mają zostać wyeksponowane na zewnątrz bądź np. w pomieszczeniach, do których wpada światło słoneczne.

Jaka jest maksymalna wielkość druku?

Maksymalna szerokość zadruku w jednym kawałku to 160 cm.

W jakim formacie zapisać plik do druku?

Proszę dostarczać pliki zapisane w formatach: pdf, jpg, png oraz tiff.

Czy mogę odebrać towar osobiście?

Jak najbardziej. Wszystkie wydruki można odebrać osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16 w naszej siedzibie w Opolu.

Jakie są formy dostawy?

Po zlecenia można przyjechać osobiście. Na terenie Opola oferujemy także bezpłatną dostawę. Istnieje też możliwość wysłania zamówienia kurierem.