Fototapety - spersonalizowane tapety

wydruk próbny-wydruk testowy-lupa

Marzysz o pięknych, nietuzinkowych wnętrzach maksymalnie spersonalizowanych? W takim razie fototapety będą idealnym rozwiązaniem dla ciebie! Tapety z nadrukiem dają gwarancję unikatowych ścian, na których możesz wydrukować własne zdjęcie lub motyw najbardziej odpowiadający Twojemu stylowi.

Tapety w drukarni drukopole.pl drukujemy jednostronnie w pełnej kolorystyce (4/0). Wydruk jest dzielony na bryty o maksymalnej szerokości 100 cm. Każdy bryt może zawierać zakładkę o szerokości 1 cm. Zaletą zakładki jest fakt, że powiela ona element, który znajduje się obok dzięki czemu dopasowanie brytów staje się bezproblemowe i dużo prostsze. Oferujemy druk tapet fizelinowych, winylowych z fizeliną oraz samoprzylepnych. W przypadku tapet samoprzylepnych, jak nazwa wskazuje, nie jest konieczne użycie kleju. Natomiast do pozostałych rodzai tapet polecamy zastosowanie kleju do tapet fizelinowych.

Rodzaje tapet

Tapety fizelinowe

Fizelina, zwana także włókniną poliestrową, jest materiałem wytrzymałym, bardziej odpornym na wilgoć niż zwykły papier, z którego wykonuje się standardowe tapety papierowe. Wydruk na fizelinie jest intensywny i nie ulega przebarwieniom. Tapetę fizelinową z łatwością klei się na ścianę. Także jej demontaż przebiega bezproblemowo. Gramatura tapety fizelinowej to 190 g/m2, natomiast jej maksymalna szerokość to 100 cm. Powierzchnia tapety jest lekko błyszcząca, co dodatkowo podkreśla dobry jakościowo wydruk i intensywność kolorów. Wydruk realizowany jest jednostronnie w pełnej kolorystyce (4/0).

Tapety winylowe na fizelinie

Tapety te wykonane są na winylu, zawierają jednak specjalną warstwę fizeliny znajdującą się po wewnętrznej stronie. Tapety te z łatwością umieszcza się na ścianie, dzięki warstwie fizeliny nie potrzebują dodatkowego zmiękczania. Ponadto możliwe jest dokonanie korekty klejenia w razie potrzeby. Są wodoodporne, trwałe i bardzo łatwe do utrzymania oraz czyszczenia. Do czyszczenia tapet winylowych na fizelinie można użyć domowych środków czystości bez obawy o zniszczenie tapety lub wydruku. W związku z czym tapeta ta doskonale sprawdzi się w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy pokój dziecięcy. Gramatura takiej tapety to 350 g/m2, maksymalna szerokość materiału to 126 cm, a jej struktura przypomina strukturę płótna lnianego. Zaletą tej tapety jest fakt, że przy klejeniu nie jest wymagane smarowanie klejem tapety jak w przypadku standardowych papierowych tapet. Konieczne jest tylko nałożenie farby na ścianę.

Samoprzylepne tapety

Do montażu tapety samoprzylepnej nie jest potrzebny żaden klej, gdyż tapety te oryginalnie posiadają gotową warstwę kleju. Tapety samoprzylepne wykonane są z tworzywa PCV o grubości 100 μm. Tapety te cechuje łatwość klejenia, zatem można wykonać to samodzielnie bez niczyjej pomocy. Tapety te są bezpieczne zarówno dla ludzi przebywających w danym pomieszczeniu, w którym naklejono tapetę samoprzylepną, jak i dla środowiska. Wydruk jednostronny na tapecie samoprzylepnej realizujemy w pełnej palecie kolorystycznej (4+0). Maksymalną szerokością materiału jest 100 cm.

Pliki do druku

Chcesz dowiedzieć się jak należy przygotować pliki do druku?
Sprawdź w naszej zakładce „Jak przygotować pliki do druku”.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.