paleta RAL-projekty graficzne-spady

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy jest techniką druku wykorzystującą maszynę drukarską. Dane do druku z wykorzystaniem tej metody przesyłane są bezpośrednio z komputera do maszyny drukarskiej bez użycia jakichkolwiek pośrednich nośników oraz innych form drukarskich. Pliki można dostarczyć na dowolnym nośniku cyfrowym. Metoda druku cyfrowego jest niezwykle powszechna ze względu na jej szybkość i możliwą personalizację każdego wydruku.

maszyna do druku offsetowego maszyna drukarska drukarnia

Druk offsetowy

Druk offsetowy jest obecnie jedną z najpopularniejszych technik druku. Technika ta jest najbardziej opłacalna przy realizacji dużych oraz powtarzalnych nakładów. Niewątpliwą zaletą druku offsetowego jest jego wysoka jakość. Sam druk w druku offsetowym polega na przenoszeniu farby drukarskiej na materiał (np. papier), przy pomocy gumowego cylindra. Na cylindrze znajduje się matryca, które po dociśnięciu na podłoże tworzy wydruk.

wydruk próbny-wydruk testowy-lupa

Druk wielkoformatowy

Druk wielkoformatowy, zwany także lateksowym bądź solwentowym drukiem cyfrowym, jest nowoczesną technologią druku. Pozwala na druk na płaskich podłożach banerowych, foliach, siatkach czy też innych powierzchniach z tworzyw sztucznych. Przy wykorzystaniu tej techniki druku realizuje się często takie formy reklamy jak banery, billboardy, plakaty, roll-up’y czy inne.

flexodruk, maszyna flexo, druk etykiet

Fleksodruk

Fleksodruk jest techniką druku wypukłego. Cechą charakterystyczną tej metody druku jest wykorzystanie elastycznej, wypukłej formy drukowej. Formy drukowe otrzymuje się dzięki matrycowaniu, grawerowaniu bądź też metodą fotochemiczną. Formę tę pokrywa się ciekłymi, szybkoschnącymi farbami. Dzięki wykorzystaniu elastycznych form drukarskich możliwy jest zadruk powierzchni, które nie są idealnie równe.

grawerowanie laserowe na plexi

Grawerowanie laserowe

Trofea sportowe z nazwiskiem zwycięzcy, długopisy i pióra spersonalizowane, breloczki z logotypem przedsiębiorstwa – to tylko niektóre produkty i gadżety reklamowe, które można wykonać wykorzystując do tego grawerowanie laserowe. Niewątpliwą zaletą grawerowania laserowego jest to, że dzięki laserowi można wygrawerować praktycznie każdy wzór na różnego rodzaju materiałach.

ciecie laserowe, laser

Cięcie laserowe

Cięcie laserem charakteryzuje się niezwykłą precyzją i dokładnością, a zarazem prędkością cięcia. Cięcie laserowe wykorzystuje się do cięcia na różnego rodzaju materiałach. Ponadto po cięciu laserowym nie jest wymagane zastosowanie jakiejkolwiek innej obróbki, gdyż laser jest bardzo precyzyjny. Kolejną zaletą jest fakt, że to narzędzie nie zużywa się tak jak inne maszyny do cięcia. Jednak zalet jest zdecydowanie więcej.