Plakaty

cięcie arkuszy gilotyna poligraficzna

Plakaty są doskonałą formą reklamy przekazującą wszystkie treści reklamowe, nie będąc przy tym nachalną. Docierają one do dużej liczby odbiorców, zatem są skutecznym nośnikiem reklamowym. Dodatkowo ze względu na ich relatywnie niski koszt a zarazem efektywność, warto zainwestować w druk wysokojakościowych plakatów. Plakaty można wydrukować zarówno w technice druku cyfrowego,offsetowego a także wielkoformatowego.

Druk plakatów

Cyfrowy druk plakatów

Plakaty drukowane techniką druku cyfrowego dostępne są w formatach: A3 oraz A4. Drukowane są na papierze kredowym o gramaturze: 130, 170, 200, 300 lub 350 g/m2. Ta technika będzie najlepszą opcją w przypadku zapotrzebowania na mniejsze ilości wydruków.

Offsetowy druk plakatów

Plakaty w dużym nakładzie, o tym samym wzorze najlepiej wydrukować techniką druku offsetowego. Cena offsetu spada proporcjonalnie do wzrostu zamawianej ilości, dlatego opcja ta będzie najbardziej opłacalną i korzystną cenowo. Możliwy jest wydruk na papierze kredowym w połysku oraz na papierze kredowym w macie. Dodatkowo plakaty drukowane offsetowo zabezpieczane są lakierem dyspersyjnym. Oprócz tego istnieje możliwość zastosowania uszlachetnienia w postaci lakieru UV.

Wielkoformatowy druk plakatów

Do druku plakatów w dużych formatach, np. w formacie A0, jednak w mniejszych ilościach bądź kilku różnych wzorów w mniejszym nakładzie, najlepszą opcją będzie wykorzystanie druku wielkoformatowego. Plakaty te mogą posiadać niestandardowy wymiar. Drukowane są na wysokojakościowym papierze o gramaturze 130 g/m2. Maksymalna szerokość papieru w druku wielkoformatowym to 125 cm.

Drukarnia drukopole.pl realizuje druk plakatów w popularnych formatach tj: A0, A1, A2 i A3 a także B0, B1 i B2. Drukujemy także niestandardowe wymiary – w naszej drukarni praktycznie nie ma ograniczeń co do wielkości wydruku. U nas zamówisz plakaty reklamowe, informacyjne, koncertowe, ofertowe, urodzinowe i wiele innych.

Projekty do druku

Aby dowiedzieć się jak należy przygotować pliki do druku zachęcamy do sprawdzenia naszej zakładki: „Jak przygotować pliki do druku”. W przypadku jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, nasz zespół ekspertów z chęcią udzieli wszelkich informacji i wskazówek. Zapraszamy do kontaktu!

Wycena plakatów

Plakaty podlegają indywidualnej wycenie zależnej od nakładu, formatu oraz rodzaju papieru. W celu otrzymania wyceny prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.