Folie samoprzylepne

wydruk próbny-wydruk testowy-lupa

Zamów w drukarni drukopole.pl wydruk na folii:

  • monomerycznej, polimerowej, wylewanej, podłogowej, OWV, szronionej, Easy Dot, adhezyjnej,
  • w wersji matowej lub błyszczącej,
  • zabezpieczonej laminatem stałym matowym lub błyszczącym,
  • dociętej do formatu bądź ciętej ploterowo,
  • w maksymalnej szerokości do 160 cm w jednym kawałku.

Folia monomeryczna

Folię monomeryczną stosuje się do druku reklam wewnętrznych oraz zewnętrznych. Folia ta jest klejona na płaskie podłoża, dlatego też najczęściej stosuje się ją do druku tablic reklamowych czy też różnego rodzaju naklejek. Monomer występuje w wersji błyszczącej oraz matowej na rolkach o szerokości 105, 126, 137 oraz 160 cm. Dodatkowo wydruk na monomerze można zabezpieczyć laminatem stałym, także w błysku lub macie. Chroni on wydruk przed promieniowaniem UV oraz drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, tj. np. zarysowaniami.

Folia polimerowa

Folię polimerową stosuje się wtedy, kiedy powierzchnia nie jest w 100% gładka. Jeżeli na podłożu występują delikatne wgniecenia, przetłoczenia, frezy – polimer będzie lepszym rozwiązaniem ze względu na jego rozciągliwość. Folia polimerowa może czasem zastąpić wylewaną oklejając np. zderzak samochodu, który nie posiada tyle wgłębień. Dodatkowo także można zabezpieczyć wydruk laminatem stałym. Podobnie jak w przypadku folii monomerycznej, występuje ona w błysku oraz w macie.

Folia wylewana

Najczęstszym zastosowaniem folii wylewanej jest realizacja reklam samochodowych. Folia wylewana jest niezwykle elastycznym materiałem, dlatego świetnie nadaje się do oklejania pojazdów. Wylewaną folią można okleić każdy element samochodu – od zderzaka, poprzez maskę samochodu aż do jego lusterek. Ponadto laminowanie laminatem stałym pozwoli cieszyć się dłużej wydrukiem gdyż chroni go przed działaniem warunków atmosferycznych oraz drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Folia podłogowa

Folię podłogową, jak sama nazwa wskazuje, klei się na podłogę. Na takiej folii drukuje się zazwyczaj różnego rodzaju informacje, jak kierunek wyjścia ewakuacyjnego czy też stoppery dla klientów przy kasach. Wydruki są odpowiednio zabezpieczone grubym laminatem o chropowatej powierzchni dzięki czemu można bezpiecznie stąpać po wydrukach.

Folia OWV

Folia One Way Vision (OWV), zwana też perforowaną bądź okienną jest folią samoprzylepną posiadającą drobne otwory na całej powierzchni. Folię te można nakleić na okna, szyby w pojazdach, czy też witryny sklepowe. Natomiast dzięki otworom, do pomieszczenia wpada nadal wystarczająca ilość światła, a wydruk jest mimo wszystko doskonale widoczny.

Nie wiesz jak przygotować pliki do druku?