Kalendarze

Kalendarze firmowe to jedne z tych najbardziej użytecznych i przydatnych produktów reklamowych. Oprócz swojej funkcjonalności stanowią doskonały nośnik informacyjny, na którym można nadrukować swoją indywidualną reklamę, logotyp czy też inne ważne informacje.

drukarnia-druk-druk offsetowy

Rodzaje kalendarzy firmowych

Jednodzielne

Kalendarz jednodzielny drukowany jest w pełnej palecie kolorystycznej, jednostronnie (4+0) na kartonie o gramaturze 250 g/m2. Kalendarz ten ma płaską główkę, którą dodatkowo po zadruku można poddać uszlachetnieniu.

Trójdzielne

Trójdzielne kalendarze składają się z trzech kalendariów zawierających następujące miesiące: przeszły, aktualny oraz przyszły. Jest zatem kalendarzem funkcyjnym. Całkowity wymiar kalendarza trójdzielnego to 310 x 830 mm, natomiast kalendaria mają wymiary 290 x 145 mm. Oferujemy owe kalendarze z płaską główką lub wypukłą. Dodatkowo można wykonać jeszcze uszlachetnienie w postaci foliowania błyszczącego, matowego bądź też matowego foliowania z zastosowaniem lakieru wybiórczego. Do kompletu okienka wskazujące datę.

Czterodzielne

Kalendarze czterodzielne posiadają cztery oddzielne kalendaria. Dzięki temu widoczny jest miesiąc poprzedni, aktualny – bieżący oraz dwa miesiące następne. Cały kalendarz jest dostępny w formacie 310 x 1026 mm, natomiast poszczególne kalendaria mają wymiar
290 x 145 mm. Do wyboru główka kalendarza płaska lub wypukła. Druk jednostronny. Ponadto oferujemy dodatkowe uszlachetnianie folią błyszczącą.

Plakatowe

Kalendarze plakatowe drukowane są na papierze o gramaturze 170 g/m2. Ich duży format sprawia, że naprawdę trudno je przeoczyć. Dodatkowo dzięki ich dużej powierzchni można umieścić na nich wiele elementów reklamowych oraz  informacji. Kalendarze plakatowe są drukowane jednostronnie w pełnej palecie CMYK (4+0). Ponadto do kalendarzy dołączane są listwy w kolorze srebrnym u góry oraz na dole.

Spiralowane

Kalendarz spiralowany cechuje się tym, że każdy miesiąca ma osobną kartę, a całość spięta jest ozdobną, białą spiralą. W sumie kalendarz składa się z 13 kart. 12 z nich przeznaczonych jest właśnie dla wszystkich miesięcy w roku, a jedna jest kartą tytułową. Wszystkie karty są w wymiarze A3 i zadrukowane są w pełnej palecie barw, jednostronnie. Zaletą takiego kalendarza jest fakt, że nie trzeba trzymać się jednego motywu i jednej kolorystyki. Na każdej karcie można wykorzystać inną grafikę.

Na lodówkę

Kalendarze te posiadają magnes, dzięki któremu z łatwością można je przyczepić na lodówkę. Jest to ciekawy gadżet, na którym można umieścić wszystkie niezbędne informacje reklamowe. Mimo swojego niewielkiego rozmiaru, kalendarz ma wymiar jedynie 110 x 238 mm, znajduje się tam dużo miejsca na reklamę.

Nie wiesz jak przygotować pliki do druku?